Povinná dovolená

7/26/2016

Každý v létě někam jede. Prostě to už tak funguje. Já mám v plánu jet poslední víkend v srpnu na Moravu, ale žádné další plány jsem neměla. Navzdory tomu mě však oslovila nahněvaná manažerka, že si příliš s dovolenou šetřím a že do června bych už správně měla mít půlku vybranou... a že tedy v červenci už si musím minimálně týden vzít. No, tak když jinak nedá...


Tak jsem se rozhodla nejet nikam jinam, než do města svého původu, do Liberce. Za mámou, za bráchou, za psem. Táhla jsem absolutně obří tašku (na fotce vypadá daleko menší díky perspektivě, na délku má asi 18 km), v níž jsem měla přesně napočítaná trička, ponožky, všechno... a zbylých 90 % zavazadla zabíraly dárky - pro mamku k svátku, který má až za měsíc a půl, ale asi se do té doby neuvidíme, pro babičku s dědou k narozeninám, pro ségru k svátku. Plnou obří tašku jsem si vezla i zpátky, tentokrát plnou zavařovaček s medem, marmeládami, lahve s domácím sirupem, pytel plný zelených fazolek a dvě litrové krabičky s mraženými borůvkami a malinami. Ach, jak já jednou potřebuju vlastní zahradu.


Od sobotního večera do středy to bylo takové pohodové válendo. Byli jsme plavat, byli jsme na obědě s babičkou a s dědou, byli jsme na výletě na Valdštejně, odkud jsme hromadně posílali pohledy všem, komu jsme to slíbili, hodně jsme jedli, byli jsme i na výletě na Ještědu. Ten jsme si dali i s pejskem, cestu nahoru jsme absolvovali po normální turistické trase, kde jsme míjeli neskutečné kvantum turistů, kteří si určitě vyvezli své líné zadky nahoru lanovkou :D Dolů jsme se rozhodli jít po sjezdovce, kde nejenže není tolik lidí, je tam úžasný výhled, ale hlavně tam rostou borůvky. Vypili jsme zbytek pití v lahvi a já se dala do trhání :) Borůvky jsou asi nejzdravější ovoce, co existuje, a navíc je to moje srdcovka, prostě ňam. Já trhala do lahve, přítel trhal do pusy a taky krmil psa (ano, náš pes má velice rád ovoce i zeleninu). Nějaké dvě hodinky mi to zabralo, hlavně asi proto, že při sypání hrsti borůvek skrz úzký uzávěr lahve se prostě půlka vysype vedle. Přítel se zatím válel v trávě a čučel do mobilu. To bylo velice moudré, hlavně díky jeho alergii na pyl a trávy, nebo na co to má. Takže začal smrkat a kýchat a od toho dne jsem se nevyspala a ani jsme nemohli nikam jít. Půlka týdne volna tedy - jinak to asi nejde říct - v háji.


Po výletu na Ještěd jsme ještě večer byli u babičky s dědou na zahrádce, kde jsme si opekli špekáčky, natrhali maliny a babička mi dala spoustu zpracovaného ovoce a zeleniny (jak jsem psala výše, hlavně šťávy a marmelády). Bylo to velice příjemné. Takovéto dny venku, kdy člověk jen dýchá čerstvý vzduch, zapomene na starosti a tak nějak prostě sklízí to, co mu ta příroda dává... to mi v Praze prostě chybí. 


Od středy jsme nic dalšího v podstatě nedělali - ani jsme nemohli. I tak to ale můžu shrnout, že když pominu "tragický konec", byla to fajn dovolená, kde jsem si na začátku krásně odpočinula (to bohužel vykompenzoval dokonale konec beze spánku), přivezla si spoustu pokladů (kam se ovoce a med hrabe na mušle a suvenýry od moře?) a nakonec jsem ráda, že mě manažerka k téhle pseudodovolené v podstatě donutila. 

PS: všechny fotky jsou tvořeny kombinací přítelova iPhonu a mého Photoshopu :D

0 komentářů