O malých kostech

7/23/2016

Ahoj. Jsem Káťa.
Za svůj život jsem už měla desítky blogů - některé do dnes existují, ať už polomrtvé nebo plně funkční, některé zanikly už před lety. Zkoušela jsem všechno, blogovat na konkrétní témata ve stylu "vše o ...", názorové blogy (tento doporučuji filmovým fanouškům), blogy založené na pravidelném každotýdenním přispívání na různá témata, společné blogy s různými přáteli i rodinnými příslušníky, zkoušela jsem snad úplně všechno. Největší úspěch, navzdory jeho neaktuálnosti a nepravidelnosti, měl vždy můj osobní blog, kde jsem psala snad o všem, o životě, o zážitcích, vkládala jsem fotky, psala jsem o sobě, jak vyprávěcí, tak přemýšlivé články. Jinými slovy v podstatě všechno, co mi tak nějak přišlo na mysl.
To je přesně to, co chci zkusit tady. Můj předchozí osobní blog už existuje téměř 10 let, a jak vám je určitě jasné, má velice dětinský název a obsahuje prvky mé temné minulosti - zejména co se období dospívání týče - a na to bych ráda zapomněla :D Proto začínám tady, s čistým štítem, a je na vás, jestli vás moje články budou bavit či zajímat. Kdyby se mi to náhodou podařilo, budu velice ráda, když o mém blogu řeknete dál :) Cílem je zachytit každodenní maličkosti z mého života, z mého okolí, zachytit prvky světa, ve kterém žiji, a napsat o nich, vyfotit je, zamyslet se nad nimi a nenechat je zmizet v nekonečném moři stereotypu. Chci s vámi sdílet své každodenní radosti, jak pro vás - třeba pro inspiraci nebo jenom tak pro pobavení - tak i pro sebe, prostě abych nezapomněla. Protože jestli mám z něčeho strach, tak z toho, aby mi život neprotekl mezi prsty a na smrtelné posteli bych si nemohla vzpomenout, na co jsem ty roky vyhodila, co jsem celou dobu dělala. Proto fotím, proto bloguji, proto zkusím možná i videa. Tak uvidíme, jak mi to půjde :)

A teď už jen něco málo o mně, tak nějak ze slušnosti.
Je mi 24 let. Pocházím z vesničky u Liberce, v současné době žiji a pracuji v Praze. Mám ráda filmy, knížky, dynamiku a energii velkoměsta, klid a moudrost přírody, svého přítele, dobré jídlo, pořádek, ráda fotím, cestuji, usínám při otevřeném okně, když prší, jsem velký snílek, co chce jednou dobýt svět a mít úspěch, navzdory všemu, co mě už v životě potkalo a mohlo by nasvědčovat tomu, že úspěch zrovna mně opravdu nehrozí.
Jsem zaměstnaná jakožto projekční v multikině, ve volném čase se věnuji osobnímu rozvoji a interaktivní komerci, konkrétně spolupracuji s firmou Amway a Internet Services. Taky pracuji jako korektorka a příležitostná fotografka pro informuji.cz :) Mám 5 nevlastních sourozenců, 3 spolubydlící, jasnou představu, co v životě chci (a co ne), a jsem odhodlána toho dosáhnout. Mezi moje největší sny patří odjet na měsíc a jít Camino de Santiago (pouť do Santiaga de Compostela - přibližně 800 km podle toho, odkud vycházíte), mít velkou rodinu a žít v domě s velkou zahradou, kde poroste všechno možné a já budu trávit celá léta pečením bublanin, kompotováním, zavařováním, marmeládováním, odšťavňováním a sušením ovoce a zeleniny, protože tomu, co nabízí supermarkety, prostě nejde věřit, dále mezi mé sny patří řidičský průkaz - miluji auta a před 7 lety jsem dostala řidičák od prarodičů k narozeninám, ale rodiče mi ho zakázali, protože "když nemáme auto tak na co budeš umět řídit", no a od té doby jsem se k tomu prostě nedostala. Rok svého života jsem strávila v USA a ráda bych se tam jednou vrátila, nejen vidět všechna místa, která jsem neměla tu šanci vidět tenkrát, ale hlavně kvůli všemu tomu úžasnému jídlu, které tady prostě nejde sehnat. A takových snů mám spoustu.
Je toho o mně a mém životě kvantum, vyšlo by to na knihu. Stejně bude nejlepší, když mě poznáte postupem času skrz mé články. Protože co jsou naše životy, když ne spousty maličkostí pospojované dohromady? Mám menší zlozvyk, tedy že se vždycky strašně rozepíšu. Slibuji, že když to jen trochu půjde, budu se zkoušet krotit. Vím moc dobře, že romány nikdo na internetu číst nechce :)

Takže pro dnešek asi vše, těšilo mě :) a někdy příště se můžete těšit na "malý kosti" - maličkosti z mého života ;)

PS: Kdyby vás napadlo něco konkrétního, o čem byste chtěli, abych napsala, co byste chtěli, abych vyzkoušela, vyfotila, ochutnala, cokoliv, dejte mi vědět :) a třeba - no promises - třeba někdy zkusím i natočit i to výše zmíněné video. Tak ahoj!

0 komentářů