Kde je v Praze nejlepší frozen yogurt?

9/05/2016


Co si budeme nalhávat, ačkoli ještě zažíváme posledních pár teplých dní, letošní léto se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. To ale neznamená, že bychom měli přestat mlsat! Zmrzliny, ledové tříště, nanuky, tropické příchutě smoothies či ledová káva nebo čaj nejsou přece v chladnější části roku zakázány. Naopak. Mlsným jazýčkům se meze nekladou :)

Před nějakou dobou začal minimálně ve velkoměstech boom zmrzlinářství, kde si svou zmrzlinu sestavíte sami. Aby to neznělo jenom tak obyčejně, říká se tomu Frozen Yogurt. Sami si nakombinujete příchutě, polevy, posypky, ovoce, čokoládu, cokoli vás napadne. Nakonec platíte nikoli za obsah kelímku, ale za váhu. Já a moje mlsná sestřička jsme se rozhodly pro vás v průběhu léta ozkoušet čtyři hlavní tahouny v oblasti kreativních zmrzlin a porovnat je pro vás. A myslíme si, že vás nejen nainspirujeme k podzimnímu mlsání, ale možná najdete i pár nápadů, co vyzkoušet, až se za několik měsíců počasí zase oteplí.


První a podle mě i nejznámější je značka Frogurt od White Company. Tvrdí o sobě, že jsou "zdravější a chutnější alternativa zmrzliny". V Praze je najdete na třech místech - na Andělu, na Zličíně a na Chodově. Mají v nabídce spousty příchutí mraženého jogurtu, ve skutečnosti jich ale na místě mají jen nějakých šest. Tyto příchutě obměňují, z čehož lze vyvodit, že jogurt je vždy čerstvý, na druhou stranu si nemůžete jednou vyrobit svou oblíbenou zmrzku a kupovat si ji opakovaně - nikdy prostě nevíte, na jakou příchuť zrovna narazíte.

Na pobočkách mají k dispozici kromě jogurtu i několik příchutí polevy, spousty různého ovoce v nálevu, horký čokoládový toping, posypky, mandle, čokoládové piliny, lentilky, gumové bombóny, prostě spoustu možností. Co je ale nejdůležitější, mražený jogurt v těchto prodejnách je absolutně výborný, plná chuť a perfektní konzistence. Zatímco moje ségra spolkne celou zmrzku za pár minut, já si ji jsem schopna vychutnávat o dost déle, protože to je prostě poklad.

Také si Frogurt zaslouží plusové body za to, že za nákup nad 100 Kč jsme dostaly spoustu slev na další nákupy, kupony na zmrzliny 1+1 zdarma, slevy na jogurtové koktejly a kávy, a dokonce i kupon na 150 g zmrzliny úplně zdarma v den narozenin. Navíc prostředí jednotlivých poboček není přeplácané, cítíte se jako v luxusní kavárně, až na úžasnou sladkou nabídku, která všechny kavárny v mých očích překoná. Frogurt od White Company tedy doporučujeme absolutně bez výhrad a věříme, že i vy si pochutnáte :)
Cena na váhu je 39 Kč/100 g.
Naše hodnocení: ★★★★★


Druhým reprezentantem frozen yogurtu v Praze je Funny Danny s jedinou pobočkou v Palladiu. Na rozdíl od svých konkurentů nehraje na jogurtové kultury ani zdravý životní styl. Je to prostě zmrzlina, sladkost pro děti. Prodejna je spojena s dětským koutkem a působí celkově jako místo, kam si rodiny půjdou s ratolestmi odpočinout od únavných nákupů v šíleném shopping centru. Funny Danny je tučňák - maskot celého obchodu. Tato zmrzlinárna má běžně k dispozici mezi 6 a 12 příchutěmi zmrzlin, méně ovocných posypek a více čokoládových, kuličky, co se běžně nachází v bubble tea, bombony, minimaršmelouny, oříšky, čokoládové piliny, kokos a několik příchutí topingů.

Funny Danny dělá chytře, že má dvě různé velikosti kelímků - my se ségrou nejsme troškaři a automaticky saháme po tom větším, ale je vidět, že je prodejna opravdu stavěná i na dětské jedlíky, kteří mají velké oči, ale do břicha se jim toho zase tolik nevejde. Také je často vidět akce na slevomatu, která vám dává na zmrzlinu slevu, a když ji využijete, můžete si na kole štěstí vytočit ještě další slevu, poukázku na příště nebo třeba kafe. Funny Danny nabízí zákazníkům také věrnostní kartičku (kterou samozřejmě máme), kde jednoduše sbíráte 10 razítek a desátý frozen yogurt dostanete zdarma.

Jogurt ve Funny Danny je o hodně zmrzlinovější než například ve Frogurtu. Je méně hustý, o trochu sladší, a kdybyste si do kelímku nechali naházet kopečkovou zmrzku z nejbližší cukrárny, asi byste nepoznali rozdíl. Do Funny Danny se nechodí mlsat zdravě, chodí se tam hřešit. Ale toho my se nebojíme, smícháme všechny příchutě dohromady, zasypeme to vším, co nám přijde pod ruku, a budeme tuto moderní cukrárnu doporučovat všem i tak :)
Cena jogurtu ve Funny Danny je 89,90 za 150g, 59,90 za 100 g, 29,90 za 50 g.
Naše hodnocení: ★★★★☆


Třetím kandidátem na nejlepší frozen yogurt je značka Yobar. Pro mě je úplnou novinkou, upřímně přiznávám, že jsem tam v rámci tohoto průzkumu byla poprvé. Nebýt doprovodu všeznalé sestry bych miniaturní obchůdek ani nenašla. Yobar najdete v Praze v ulici Vodičkova v podstatě úplně vedle mekáče, případně ještě v Galerii Harfa. My jsme měly tu šanci vyzkoušet pouze pobočku ve Vodičkově. Na výběr je zde poměrně málo příchutí, a ačkoliv příchuť Raffaello jsem si okamžitě zamilovala, svým konkurentům se Yobar rovnat nemůže. Na webových stránkách zmíněnou příchuť ani nenajdete, nemají je evidentně aktuální. Bohužel i interiér zmrzlinárny nám nepřipadal příjemný. Je to opravdu stísněné místo, ale já bych ho považovala za útulné, nebýt nedostatku světla. Horší byla slečna, co tam byla za kasou, a její kamarádka, co si tam byla povídat. Díky už tak dost omezenému prostoru jsme si tam se ségrou připadaly nevítané a šly jsme si zmrzlinu sníst do blízkého parku.

Yobar nabízí stejný základ jako ostatní, jak jsem už zmínila, tak výběr příchutí jogurtů je dost omezený, ovoce také, co se týče polev, je na tom asi stejně jako ostatní, naopak má velký náskok co se týče posypek a tyčinek. Po dlouhé době jsem si pochutnala na hořické trubičce, dále byly v nabídce i další sušenky, barevné čokoládové kamínky, bombonů méně, ale dost musli, lentilek, oříšků, čerstvé ovoce a pár dalších věcí, co konkurence nemá. Bohužel však tyto poklady není moc na co dát, a jestli je v těchto prodejnách něco nejdůležitější, je to asi právě mražený jogurt. Není pochyb o tom, že frozen yogurt v Yobaru je dobrota, bohužel to však dle mého na překonání konkurence nestačí. Až příště dostanu chuť mražený jogurt, do Yobaru nejspíš nepůjdu.
Cena je opět 39 Kč/100 g.
Naše hodnocení: ★★☆☆☆

Poslední z našeho seznamu firem zabývajících se mraženým jogurtem je Yogoterie, v Praze umístěná na Pankráci a na Floře. Yogoterie jako svou reklamní kampaň používá nejčastěji slovní spojení "jogurtová revoluce". Je to přesně ta značka, co chce být spojována hlavně se zdravým mlsáním, argumentuje nejvíce bílkovinami, vitamíny a bakteriemi jogurtové kultury. Také podobně jako Funny Danny nabízí kartičku, věrnostní program je založen na tom, že 10 % z každého zaplaceného nákupu šetříte na další zmrzliny do budoucna. Na webových stránkách můžete svůj našetřený kredit průběžně sledovat.

Z prostředí Yogoterie mám nesourodé pocity. Současně je design prodejny moderní a příjemný, na druhou stranu je ale stánek minimálně na Floře prostě vystrčen uprostřed chodby obchodního centra a moc pohodově se tam cítit nejde. Ve stolech jsou zabudované tablety, kde si třeba děti mohou hrát hry, což je cool. Naopak není fajn - to ale bude spíše nedostatkem provozní organizace - že jsou stoly špinavé, na zemi se válí plastové lžičky či poztrácené lentilky, všude je to opatlané od zmrzliny a celkově chápu, že slečna nestíhala všechny obsloužit a současně poklidit, ale příjemně to také nepůsobilo.

Co se nabídky týče, příchutí je přibližně šest, podobně jako u ostatních. Ovoce je zde spíše čerstvé než nějaké kompoty, více druhů musli a méně bombonů značí opravdu na zdraví zaměřenou politiku prodejny, a zde jsme také poprvé v nabídce viděly rozinky. Polevy, čokoládové piliny či drcené oříšky jsou samozřejmostí. Zmrzlina je víceméně srovnatelná s konkurencí, příchutě jsou dobře kombinovatelné, ačkoli tedy musím zmínit, že některé byly málo zmrzlé a příliš tekuté, což výsledný efekt docela kazilo. Celkově jsme si ale pochutnaly, a i když prodejna působí vystrčeně a nepořádně, myslím, že do Yogoterie ještě někdy zajdeme.
Cena na váhu je zde 39,90 Kč/100 g.
Naše hodnocení: ★★☆☆

--------------------------------------------------------------------------------------------
Z našeho porovnávacího průzkumu vyšla nejlépe prodejna Frogurt. Jak chuťově, tak prostředím. Cenově je na tom stejně jako ostatní (s výjimkou Funny Danny - tam se toho nebojí a klidně si řeknou téměř dvakrát tolik). Je ale třeba přiznat, že i námi nejhůře hodnocená prodejna mraženého jogurtu je fajn místo s opravdu dobrou zmrzlinou. My jsme našly svého favorita a vysvětlily zde proč. Nyní nás zajímá, kde mlsáte nejradši vy ;) Kam chodíte na zmrzlinu? Jak kombinujete příchuti? Čím zdobíte? Máte radši na jogurtu ovoce a musli a nebo bombóny a čokoládu? A samozřejmě máte-li fotky, sem s nimi! 

0 komentářů