Internetové tipy - youtube

9/27/2016


Každý máme nějaká ta zákoutí internetu, která pravidelně sledujeme, ať jsou to blogy, youtube kanály, instagramové profily atd. Já jsem se rozhodla vám napsat o těch několika svých, třeba v nich i vy najdete svého oblíbence, a nebo mi naopak poradíte nějakého dalšího tvůrce internetového obsahu, kterého začnu odebírat a pravidelně sledovat já.

Dnes tu pro vás mám na začátek tři youtube kanály. Podle toho, jak se vám tenhle článek bude líbit, vám do budoucna můžu ukázat i další youtubery či oblíbené blogy, kterých sleduji snad desítky... Tři youtuberky, které jsem pro vás dnes vybrala, nejsou z ČR. V českém youtube rybníčku jsem bohužel zatím nenarazila na nikoho, kdo by mě dostatečně zaujal, u koho bych z jakéhokoli důvodu chtěla po zhlédnutí jednoho videa najít od autora něco dalšího a sledovat dál. Pokud znáte někoho zábavného, zajímavého, kdo tvoří přínosná videa a nesnaží se jen získat kvanta lajků a udržet si sledovanost tím, že dělá čím dál větší blbosti, určitě mi dejte vědět, inspirace není nikdy dost :)

Jakožto první youtube tip jsem vybrala Jenny Mustard. Je to můj nejnovější objev, sleduji ji teprve pár měsíců, ale za tu dobu jsem se jejími příspěvky proklikala až k dávné historii. Jenny se svým manželem Davidem jsou původně ze Švédska, nyní žijí v Berlíně, za posledních pár let ale hodně cestovali a žili v různých městech a v různých zemích. Většina jejich videí je lifestylových. Týkají se jednak zdravého stravování (včetně receptů), minimalistického způsobu života - jak se zbavit zbytečných věcí, jak zjednodušit svůj život a tak snížit stres, také nám průběžně ukazují, jak si zařizují svůj původně prázdný nový byt, a v neposlední řadě taky Jenny sem tam přidá video o módě, což mě sice nebaví, ale zbytek jejích příspěvků je pro mě velkou inspirací a kdykoli přidá nové video, tak se nemůžu dočkat, až se dostanu k počítači a pustím si ho. Také sleduji její blog a instagram profil. Na Jenny se mi hlavně líbí, jak cílem všech jejích videí je štěstí a dobrý pocit. Co se například jídla týče, vysvětluje, jak se postupně učila vařit zdravě, vegansky atd., aniž by měla pocit, že se o cokoli ochuzuje, a nebo kde najít hranice minimalistického způsobu života, abychom nevyházeli věci, co máme rádi, jen abychom se cítili jako správní minimalisti. Hlavní ve všem, co dělá, je štěstí jedince, který daným životním stylem žije.

Druhou youtuberkou v dnešním výběru je Yoga with Adriene. Adriene je instruktorka jógy, jejímž hlavním motem je "find what feels good" - to znamená, že cvičení s ní je velmi hravé, a ačkoli v současné době jógu necvičím z důvodu častého stěhování, lenosti, toho, že nemám kde ani kdy apod., kdykoli chci po nějaké delší době začít, vím, že s Adriene je to ideální. Dělá videa pro začátečníky i pro náročné, a hlavně vymýšlí různé výzvy jako yoga camp nebo 30 days of yoga, kde vytváří kompletní sérii krátkých a poměrně jednoduchých cvičení, která když dodržujete, sami postupně cítíte výrazné zlepšení, jelikož pravidelnost a postupné přidávání na náročnosti po malých kouskách dělá zázraky. Nemůžu se dočkat, až zase budu mít čas a prostor začít s Adriene cvičit pravidelně. Určitě doporučuji především všem těm, kteří utrácejí za posilovny a drahé sportovní oblečení, jen aby "je to donutilo", a nakonec stejně necvičí. S Adriene je vše zadarmo, cvičíme doma a nepotřebujeme nic, a když se prostě dostane do cesty život a cvičení se nestíhá, nemusíme mít výčitky, že jsme vyhodili peníze za něco, co nevyužíváme.

Do třetice všeho dobrého tu pro vás mám BRI. Tu sleduji stejně jako Adriene už hodně dlouhou dobu. Věkově je asi stejně stará jako já, ale na rozdíl ode mě čeká s mužem nyní druhé dítě, mají dům a vlastní firmu, a plánují opravdu velikou rodinu, což je přesně něco, co já bych také chtěla. Když jsem její videa viděla poprvé, byla zaměřená na makeup, módu, samé takové holčičí blbiny, co mě tak úplně nezajímají. Potom postupně oznámila první těhotenství, informovala všechny, že tato beauty videa jí nebaví dělat, a začala se zaměrovat více právě na rodinu, na těhotenství, a když se jí narodil malý Vincent, na nějakou dobu přestala přispívat úplně. Nyní z té "za každou cenu dokonale krásné a voňavé" slečny je taková správná máma a ve svých videích často natáčí prostě úryvky ze svého dne či týdne, někdy se dělí o své názory například na domácí vzdělávání, ukazuje, jak se malý Vincent postupně vyvíjí, jindy zase ukáže, co koupila nového pro malou holčičku, která se narodí v zimě, nebo jak předělávají interiér domu, aby byl lépe využitelný pro více dětí. Je to hodně osobní a myslím, že stejně jako moje psaní blogu jsou její videa úplně stejnou měrou cílena na nás, jako je dělá pro sebe, aby se mohla třeba zpětně ohlédnout za tím, co bylo. V Bri vidím velkou inspiraci hlavně právě v zařízení interiéru, v přístupu k výchově dítěte, v tom, jaké oblečení nosí ona i Vincent, jaké hračky, jaké nádobí, jaký nábytek používá, a i když její videa nesledují stovky tisíc lidí, myslím, že stojí za to si něco od ní pustit. Také se koukněte na její instagram, malý Vincent je nejroztomilejší dítě planety.

To jsou moje tři dnešní tipy na oblíbené youtubery. Nevím, jestli minimalismus, zdravý životní styl, cvičení či rodičovství jsou něco, co zajímá i vás, a pokud ne, pro příště můžu zase vybrat jiná témata. Tak či tak doufám, že se mezi vámi najde alespoň někdo, kdo moje dnešní youtube tipy považuje za přínosné. Ale v co doufám především? Že poradíte někoho vy mně! :)
Tak se mějte a zase někdy ahoj

PS: Omlouvám se všem, kdo nerozumí anglicky. Tato videa asi pro vás to pravé ořechové nejsou. Slibuji, že 90 % mnou sledovaných blogů česky je, a proto si snad vyberete alespoň z příštích internetových tipů :)

2 komentářů