Do nového roku vstoupit krásní navzdory mrazu

1/01/2017


Zatímco včera jsme přemýšleli nad tím, jaký byl rok 2016, co nám přinesl, co vzal, jak jsme se změnili a co jsme dokázali, dnešek je den předsevzetí, rozhodnutí, nových začátků a mimo jiné pro někoho den pořádné kocoviny. Vím, že spousta lidí se zařekla, že bude žít zdravěji či že se bude o sebe lépe starat, a myslím, že k tomu rozhodně patří i péče o sebe v zimních měsících a zejména ochrana před vysušujícím mrazem. Rozhodla jsem se vám tedy představit pár produktů, které používám v tomto zimním období já a rozhodně mi pomáhají.


Prvním z nich je krém na ruce od Alverde. Prodává se v různých velikostech, jmenuje se "tělové máslo", takže si můžete koupit i velké balení a používat ho třeba po sprše, když je pokožka vodou vysušená celá. Na to já používám hlavně kokosový olej, tento krém s makadamovým oříškem a bambuckým máslem však používám na ruce a nehty. Naprosto úžasně oříškově voní, není vůbec drahý a všem ho doporučuji.


Na vlasy používám šampon a kondicionér od značky Satinique. Po dlouhé cestě k nalezení nejlepšího šamponu a zkoušení hodně značek dnes už nepoužívám nic jiného, Satinique mým vlasům dodává přesně to, co potřebují, jen během roku měním, který ze šamponů zrovna použiji. Na zimní měsíce mi nejvíce vyhovuje právě oranžový "vyhlazující šampon s hydratačním účinkem" a k němu příslušný kondicionér. Dodává vlasům potřebné oleje a nevysušuje je (pokožka hlavy pak má mnohem menší tendenci se mastit, alespoň u mě to tak funguje). A samozřejmě taky krásně voní.


Zima je sezónou jeleních lojů a balzámů na rty. Můj top produkt v této oblasti je balzám na rty Karité od Yves Rocher. Ze všech ostatních značek mám pocit, že čím více balzámy používám, tím sušší rty mám a tím více je potřebuji používat. Tento (nejspíš díky obsahu bambuckého másla) má pro mě jako jediný opačný účinek, opravdu suché rty hydratuje a zklidňuje. Také všem doporučuji alespoň vyzkoušet.


V neposlední řadě se samozřejmě musíme postarat o pleť. Obličej bývá v zimních měsících to jediné, co ze změti šál, kabátů, rukavic, kozaček a kulichů čouhá ven. Samozřejmě hodně záleží na tom, na co máte náchylnou pleť od přírody - jestli spíše mastnou, citlivou, suchou... Poradím vám, co používám já, ale samozřejmě nemůžu zaručit, že to i pro vás bude to nejlepší. Mráz každopádně elasticitu pleti snižuje, a proto je potřeba ji hydratovat více než v teplých částech roku. Používám tedy hydratační řadu Artistry Essentials (obsahuje typické tři kroky při péči o pleť - čistící krém, tonikum a pleťové mléko) a k tomu Artistry oční krém. Musím říct, že stejně jako cesta za tím nejlepším šamponem i cesta za vyhovující pleťovou kosmetikou byla dlouhá a trnitá. Na Artistry však po téměř 3 letech používání nedám dopustit, a kdo mě znáte již déle, víte, jak moc se mi za tu dobu pleť zlepšila.

To je k mým tipům na zimní péči vše. Co používáte rádi vy? Zajímají mě vaše zkušenosti, názory na to, co používám já, a samozřejmě inspirace z vašich koupelen a kosmetických taštiček. Mám svoje oblíbené značky a svoje oblíbené výrobky, ale ty jsem našla právě díky tomu, že jsem se nebála vyzkoušet něco nového. Pokud si myslíte, že máte něco lepšího než já, určitě si nechám poradit :)

0 komentářů