Internetové tipy - Inspirace v kuchyni

5/27/2017


Jak jsem již slíbila v nedávném update článku, mám tu pro vás tipy na své nejoblíbenější youtube kanály o vaření. Mám jich ráda poměrně spoustu, jelikož je internet plný výborných kuchařů, co se rádi podělí o své kuchařské umění ve vyšperkovaných videích. Každý je ale svým způsobem specifický, jak výběrem receptů, tak ingrediencí, tak i formou, jak recepty předává, a proto jsem se rozhodla pro vás vybrat tři podle mě nejlepší, ty, které mě nejvíce baví a kam si nejčastěji chodím pro inspiraci. Začneme zdravě, pak si to pokazíme ;)

Jako první jsem vybrala sympatickou Kanaďanku Olgu, kterou najdete na YouTube jako Fablunch. Její recepty jsou zdravé, veganské a krásně barevné. Nejvíce mě baví její "What I eat in a day" videa, kde člověku svým jemným hláskem s měkkým přízvukem radí spoustu kreativních variací na pořád tu samou zeleninu, se kterou už nevíte, co dál vymyslet. Olga také vynalezla vlastní praktické obědové krabičky, které prodává na internetu. Na její kanál rozhodně doporučuji se podívat, zejména pokud vás z mých minulých internetových tipů zaujala třeba Jenny Mustard. Je to trošku jiný styl, ale ne úplně.

Druhým tipem, který pro vás dnes mám, je neskutečně energický mladík z Irska Donal Skehan. Sleduji ho už nějakou dobu, stejně jako Olgu, a je úžasné, jak díky svojí pracovitosti a energičnosti kariérně postupuje. Za několik měsíců se stihl přestěhovat z Irska do USA, vybavit si nový dům a hlavně kuchyň, a nyní vystupuje v mnoha televizních pořadech. To však není tolik podstatné. Donalova nejsilnější stránka totiž je, že veškerou přípravu pokrmů dokáže zjednodušit, natočit tak, aby vypadaly rychle, a ještě z přípravy jídla udělá neskutečnou zábavu. Na jeho profil nechodím ani tolik pro inspiraci, když nevím, co vařit, spíše tam často hledám jeho způsob přípravy konkrétního jídla, na které mám zrovna chuť.

Jako poslední je tu pro vás absolutní královna internetového vaření - The Domestic Geek. A že je královnou, to myslím jasně dokazuje více než milion odběratelů. Na jejím kanálu najdete prostě úplně všechno. A ze všeho nejvíce právě inspiraci. Ať už zdravě či nezdravě, ať už velkolepá hostina nebo svačina na další den do školy či práce, vždy v každém videu najdete 3-5 různých receptů na určité téma. Úplně poprvé jsem tento kanál našla, když jsem hledala tipy na smoothie, a od té doby se nemůžu odtrhnout. Její videa jsou opravdu inspirativní, často je sleduji dlouho do noci a mám prostě chuť úplně na všechno - i na to, co normálně nejím :D ...a zejména jste-li mírně zbláznění do zavařovaček, budete zde jako v ráji.

Pro dnešek je to vše, nepochybuji, že teď máte co studovat, a nebudu vás zahlcovat dalšími svými oblíbenci. Nechám si to zase na jindy. Budu také moc ráda, když mi dáte vědět, co třeba na internetu inspiruje vás či podle koho/čeho vaříte, anebo zda vám moje tipy přinesly nějaký užitek. Tak zatím ahoj a bon appétit ;)

0 komentářů