Náhodný blogovací update

5/21/2017


Vím, že jestli něco všichni z hloubi duše nenávidíme, je to blogový příspěvek na téma "fakt sorry že nepíšu, fakt děsně moc přísahám, že od teď už budu". To bych nerada, aby se stalo i tady. Ano, vysvětlím, proč zakládám blogy a následně je zanedbávám až do jejich zániku. Ale mimo to vám chci říct i o konkrétních článcích a projektech, které pro vás připravuji, a tak nějak shrnout, co se v mém životě děje a proč pro mě teď psaní nebylo prioritou.

Ono totiž bylo. Jenže ne tady. Vzhledem k různým životním peripetiím, situacím a důsledkům mých předchozích rozhodnutí jsem totiž začala psát pro informuji.cz, což je stránka zaměřená na kulturu. Dříve jsem pro ně již dělala korektury článků a nyní, po cca roce spokojené spolupráce, jsem začala psát i recenze na filmy a knihy a občasné novinky ze světa filmu. Tím se vysvětluje hlavně to, že totálně zanedbávám svůj druhý blog, zaměřený na recenze filmů.

Všichni, kdo mě znají, ví, že píšu ráda. Psaní pro informuji.cz jsem se trochu bránila, protože nerada musím psát "nějak". Ráda totiž říkám věci, jak jsou, a když mám třeba zrecenzovat film, který bych na svém blogu nazvala "koukatelně natočená totální kejda", tak zde musím pečlivěji volit slova. Nepíšu totiž za sebe, ale za celé informuji, takže to, co napíšu já, je současně i vizitkou celé redake, což je jeden aspekt... a druhý je ten, že se moje články takto dostanou k nesrovnatelně většímu okruhu lidí, takže musím pečlivěji volit slova i proto. To je ale nepohodlné a unavuje mě to po tvůrčí stránce (vím, jsem rozmazlená). Každopádně je pak těžké přepnout zase do svého stylu, vymýšlet si svoje témata a psát pro zábavu, když jsem sotva vypotila nějaký ten článek z povinnosti.

Ohledně svého filmového blogu jsem měla výčitky, ale s tím prostě nic neudělám. Zkoušela jsem to, ale opravdu nejde psát dvě rozdílné recenze na jeden film, každý týden, někdy i dvakrát. Omlouvám se. Co se však týče Malých Kostí, vím, že takhle to dál nejde, a jelikož nosím v hlavě spoustu nápadů na články již několik měsíců, prostě nastal čas to tu zase nakopnout a rozjet pořádnou párty.

Co nás tu tedy čeká? Jako jeden z připravovaných trošku dlouhodobějších projektů je po úspěchu článku porovnávajícího zmrzliny v Praze (k přečtení zde) článek s tipy na chutné, zdravé a trošku netradiční "fastfoody" - místa, kde se v Praze rychle a dobře najíst. Jelikož máme se sestrou, která mi s tímto projektem stejně jako minule pomáhá, až nezdravě moc inspirace, možná tento článek vyjde dokonce na dvě části. Dále chci navázat na své internetové tipy a napsat vám o dalších inspirativních lidech, které stojí za to na internetu sledovat. V nejbližší době se můžete těšit na článek o českých bloggerech a o zahraničních youtube kanálech zaměřených na vaření. Nevím, zda vám můžu s čistým svědomím slíbit další článek o tipech na dobré knížky, ne že bych nečetla, ale v podstatě nečtu teď téměř žádnou beletrii. Pokud tedy vyjde článek o knížkách, tak buďto za delší dobu, nebo půjde o konkrétně tématicky zaměřené knihy.

V červnu mě čeká stanování, koncert Divokýho Billa a v srpnu pak další letní rodinné setkání, takže se můžete těšit na vyprávění zážitků z těchto událostí. A jelikož jste asi už poznali, že mám ráda jídlo (a fotit ho) a ráda se učím připravovat nové pokrmy (a fotit je), můžu vám slíbit, že zde na blogu přistanou i články o mých oblíbených jídlech a případně i recepty. Můžete se těšit třeba na polévky, pomazánky či smoothie, časem možná i něco víc. A to je vše, co už je dostatečně vymyšlené na to, abych vám to mohla s čistým svědomím slíbit. Mám toho v hlavě víc, do toho se postupně učím fotit na film a také si stále pohrávám s myšlenou zakoupení kamery a tvorby videí, to je však ještě stále spíše z kategorie dlouhodobějších plánů.

Ačkoli tohle měl být spíš kratší článek, nevyšlo to, nedá se nic dělat. Však mě znáte. Každopádně teď aspoň víte, že jsem nepřestala existovat, že pořád píšu, a že budu zase psát i tady :) máte se určitě na co těšit a úplně upřímně, já se těším s vámi :)

0 komentářů