Internetové tipy - České stránky, které stojí za to číst

8/22/2017

Oproti tomu, co nabízí zahraniční blogeři a youtubeři, v českém internetovém rybníčku není nejlehčí najít autory, kteří stojí za mé doporučení a za vaše sledování. Jelikož jsem však slíbila, že se zde dočkají internetových tipů i ti z vás, co neovládají angličtinu, je na čase, abych svému slibu dostála. Tady jsem pro vás tedy vybrala tři české internetové projekty či blogy, o nichž si myslím, že by se vám mohly líbit.

Martin Selner: Autismus & Chardonnay

K tomuto blogu jsem se dostala díky twitteru, na němž pověstného uživatele @selner84 sleduji už pěkně dlouho. Jeho úžasný blog, na němž najdete krátké, milé, někdy celkem veselé a někdy naopak smutné příběhy ze života pečovatele o autistické děti, byl dokonce loni nominován na Křišťálovou Lupu a letos na cenu Magnesia Litera. Jeho články nám zprostředkovávají osobité nakouknutí do světa, který je pro "nás ostatní" povětšinou velkou neznámou, a ukazují jednak to dobré i to špatné na životě s poruchami autistického spektra, a mimo to vyjadřují mnoho o trpělivosti a charakteru člověka, který blog píše. Rozhodně doporučuji.

Styky s Emou

...aneb Bejt holka v nejlepším věku je to nejlepší, co se vám může stát. Ema se po rozchodu s přítelem rozhodla, že dokud je mladá, nemá smysl, aby plýtvala časem a potenciálem, a tak randí s muži. S mnoha muži, každý týden s někým. A píše o tom. Navzdory tomu, že má trošku problém s čárkami ve větách, její blog stojí za čtení. Je ideální na "chvilky pro sebe", co my děvčata občas máme, když po dlouhém dni sedíme doma, pijeme něco dobrého a čekáme, až nám zaschne lak na nehtech, abychom si ulomily další kostičku čokolády. Teď ale vážně - na blog Emy určitě koukněte. Když jsem ho na doporučení kamarádky poprvé otevřela, zasekla jsem se u něj na několik hodin :D

O bytech a lidech

V tomto případě bych asi neměla použít úplně slovo blog. Tenhle internetový magazín totiž není jenom nějakým online zákoutím volnočasového pisálka. Projekt O bytech a lidech se věnuje tomu, jak bydlí zajímavé české osobnosti od umělců a spisovatelů až po podnikatele a další. Jako by každý článek byl návštěvou u těchto osobností doma - kromě fotografií celých místností i detailů je vždy s daným člověkem veden rozhovor o tom, co dělá, jak bydlí, co má na svém bydlení rád či jak tráví volný čas. Dozvíte se zde o zajímavých osobnostech, které zatím třeba neznáte, a načerpáte třeba i nějakou tu inspiraci pro vlastní bydlení.

Tohle je první várka českého internetového čtení. Připravuji pro vás ještě minimálně jednu (nechtěla jsem z toho dělat jeden velký vrh, jelikož by v tom byl akorát zmatek), takže se máte na co těšit. Znáte vy nějaké projekty a blogy, které si myslíte, že neznám a líbily by se mi? Dejte mi vědět. Tak zase někdy, ahoj :)

0 komentářů